כמה פעמים לא עמדתם בהחלטה שקיבלתם ?

למה אנשים מפסיקים לקבל החלטות לגבי החיים שלהם? כי בשנה הקודמת  או בעבר, הם כבר עשו החלטות ורשמו רשימות של הבטחות,  אבל הם לא קיימו אותם. (לתפיסת עולמם יהיה מדויק לומר הם לא יתקיימו).  אז למה להכין שוב רשימת החלטות?  אם זה פוגש מקום של אכזבה? מי רוצה לאכזב את עצמו? למה לנסות להציב רף חדש? אם כבר עשיתם בעבר וזה לא עבד?

כולנו נוהגים בהתחלות חדשות: בתחילת שנה, סמסטר חדש, יחסים חדשים… להבטיח  לשנות הרגלים ולהפוך את הדברים לטובים יותר.  ליצור התחדשות "פרש סטארט"

נתונים סטטיסטים מראים כי ב 95%  מהמקרים אנחנו חוזרים על אותם הרגלים ושוברים את "ההחלטות" שקיבלנו בתחילת השנה כבר אחרי חודש.

רוב האנשים סוחבים שורה של אכזבות מעצמם ומכאן הכמיהה הזו ל"התחלה חדשה"

ברור שרשימה של החלטות  לא באמת תהפוך אנשים למאושרים ושמחים  יותר.

אז מה כן אנחנו מבקשים?

התקדמות, להרגיש שאנחנו זזים , שאנחנו עושים משהו לצמיחה, זה נותן לנו להרגיש מוגשמים באמת אם זה עכשיו, בעוד שנה ובעשורים הבאים זו החוויה שנחוש  כשנפעל להזיז דברים חשובים ונראה שעשייה שלנו מקדמת אותנו לשלב הבא.

קוראים לזה התפתחות, היא זו שהופכת את החיים שלנו למסופקים ובעלי  ערך.

זו הסיבה שאנו עסוקים בלמידה? בשאלות? ובתשוקה להגשמה.

בדיוק כמו שאי עשייה ועמידה במקום- גורמת לנו מפח נפש.

אז מילת הקסם היא התקדמות. כשמתקדמים על בסיס קבוע – תחושת החיות בעיצומה- אנו חשים  התרחבות.  

כשמורחים או בורחים – לא לוקחים שליטה על התהליך, בדרך כלל זה מסתיים  ברשימות של רצונות (וויש ליסט)  ושם זה נישאר. כי כדי שאלו יתקיימו יש לנקוט במערך של פעולות.

אבל איך מפנימים שאין דרך אחרת, שהמחויבות ליישום וביצוע היא טוטלית? איך מחברים  כוח רצון כדי שכל מה שרשום בוויש ליסט יהפוך למציאות?  מה נידרש כדי שזה יקרה באמת ולא יישאר רשימה על דף.

  1. התמונה הגדולה- בשלב ראשון שהבקשות שהרצונות לא יהיו רשימת מכולת אלא ינוסחו באופן מעצים. שזה הכי חשוב ומשמעותי לפני ההזנקה לפעולה. חשוב וכדאי שתהיה לנו ידיעה אמיתית של מה באמת באמת רוצים. לא מה שאתם חושבים שאתם רוצים או מה שצריך להיות לכם.

        אני צריך להפסיק לעשן, אני צריכה  להוריד 5 ק"ג, אני צריכה להפסיק  לצרוך סוכר וכו..

        מה שחסר ברשימות מסוג אלו, זה השראה שהמטרות יהיו מספיק משכנעות. שהסיבות יהיו  מספיק חזקות.

קוראים לזה חזון-  המשהו שהולכים ליצור, שהולך לקרות, לשנות ולהיטיב באמת, זו תמונה מרגשת, משכנעת, שתמשוך  לעשייה, שתעיף קדימה אותנו כמו טיל מונחה. זו המתנה שאתם יכולים להעניק לעצמכם.

דחיפה- מבקשת כוח רצון וכוח רצון לא מחזיק זמן לנצח. התרגשות כן ! – תמונה עתידית של מי אני אהיה כשאפסיק לעשן או לאכול מתוקים או כשאסיים את התואר, זו התמונה שתמשוך אתנו לממש.

  1. סיבות טובות: ברגע שיש החזון חשוב לייצר סיבות חזקות. לשאול את עצמכם: למה זה חשוב?  מה זה נותן ? מה יקרה אם לא? מה יקרה אם כן? ככול שהסיבות יהיו חזקות. נוכל להיזכר ולהתחבר לתשוקה למה שאנחנו עושים, הן אלו  שיעוררו בנו רצון להתמיד בדרך גם כשהיא שנעשית קשה (וזה נעשה קשה) יתקיימו דברים בדרך למטרה שינסו להחליש אותנו, כשיש חזון בהיר נמצא את הדרך לעקוף אותם ולהמשיך אל היעד.

ברגע שיש חזון מעורר השראה וסיבות חזקות

מתחילים לעבוד בזה במחשבה ובתכנית עבודה  ב  3 שלבים

א. פוקוס ב. סטנדרטים חדשים ג.פעולות קצובות ומדודות

פוקוס: פתאום כשאתם מכוונים תשימו לב, שכל דבר שישרת את החזון, יהפוך פתאום לרלוונטי, כל טווח ההשקפה משתנה באותו רגע שיש מיקוד ומטרה. התודעה מבצעת סריקה יומית להבין  מה חסר, מה צריך להעלות  על העגלה לקראת ולעבר אותה המטרה.  בזכות הפוקוס, יתקיים דיוק על בסיס קבוע.

סטנדרטים חדשים : המערכת ההתנהגותית  שעיכבה אותנו עד היום מטורגטת ומכויילת מחדש. לצורך שינוי והתקדמות אנו מעלים את רף הסטנדרטים של עצמנו (הקודמים שלנו לא שירתו אותנו).

בתהליך זה פרדיגמות ישברו, אמונות ישתנו. ואכן התנהגות שמתורגלת לאורך זמן הופכת להיות הסטנדרט החדש. אז נוצרת זהות חדשה זו שמייצרת קידמה והיא הופכת להיות הסטנדרט החדש. עד (כמובן) הצבת הרף הבא.

רוב האנשים מציבים עבור עצמם רף נמוך יותר ממה שהם מסוגלים. הם יצרו לעצמם סוג של התניה של מי שהם בעולם – מכירים את צמד המילים "ככה אני"  מקיפים את עצמם  באנשים עם הסטנדרטים נמוכים ומתאמנים בלהיות האנשים האלה. עושים  הכל כדי להוכיח שמה שהם מאמינים זה מה שבאמת. וכך הם מתוגמלים ע"י הסביבה שתופסת אותם כמוהם ומקבעת אותם שם. זה מעכב.

זאת לא התקדמות, כדי להתקדם יש לשבור את אותן אמונות שמעכבות אותנו ולהציב סטנדרטים גבוהים יותר עבור עצמינו ועבור מי שבחרנו להיות.

ככל שאנחנו מחוברים לחזון גדול כך ובהתאמה מתקיימת אנרגיה שקובעת סטנדרטים גבוהים. זה עובד בכל המקומות שהתוצאה מדידה – או מוערכת באופן שניתן לצפות. למשל בספורט אף אחד לא יקבל תוצאה חדשה אם לא תעשה פעולה שהצדיקה אותה.

פעולות קצובות ומדודות: כותבים תכנית עבודה להשגת המטרה, זו דורשת התקדמות בצעדים מדודים, מבוקרים, העשייה דרך התקדמות קצובה במעשים יומיים שהופכים להיות המנוע לקראת החזון (כושר, תכנית עבודה, טלפונים). אלו מחייבים תרגול וביצוע ממש ברמה  של "טקס"  כזה שחוזר על עצמו. ריטואל אימונים בספורט מאפשר שיפור של תוצאה וכך ממש בכל תחום בחיים. דרך מעשים תרגולים שחוזרים על עצמם נשיג ונתקדם לתוצאה הרצויה. לחזון להבטחה.

גם הצלחה וגם כישלון לא מופיעים להם ביום בהיר, שניהם תוצאה של פעולות קצובות  שנעשו או לא נעשו בדרך "החיים" שלכם.

זכרו – להרגיש ולדעת שאתם מתקדמים ולא עומדים במקום. זה מה שיהפוך אתכם למוגשמים ומסופקים

אני מזמינה אתכם להתקדם למעלה, לעלות את הסטנדרטים שלכם, לגלות ולהתעצם ממה שאתם מסוגלים לעשות. להרגיש את הכוח הלא יאמן שלכם ולדחוף כל מה שעוצר אתכם להגיע את אל המטרה  והכי חשוב להיות יותר מהעצמי האמיתי שלכם.

מזכירה כוח רצון זה דבר אחד אבל התנהגות שתאמצו תישאר אתכם לחיים שלמים.

הרבה תודה לאנתוני רובינס שלימד אותי לא מעט וגם את המשפט הנפלא הזה:

יש שני כאבים בחיים כאב של משמעת וכאב של חרטה

עוד מאלו בסדנא "מכוונים להצלחה"  שאני מקיימת ב 21  בפברואר בתל אביב

https://veredshanibatash.co.il/%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D/

נעים מאוד אני ורד שני  בטש מומחית בשיווק, פרסום מיתוג, אלופה בפיצוח ובניית קונספטים, מפיקה, יוצרת, מומחית באנשים, מנטורית קואצ'רית מאמנת קראו לזה איך שתרצו, העיקר שהגעתם ליעד.

מבטיחה להיות המצפן לדרך שלכם

youtube-u2140google-u2142linkedin-u2138facebook-u2136
 

© ורד שני בטש

נעים מאוד אני ורד שני  בטש מומחית בשיווק, פרסום מיתוג, אלופה בפיצוח ובניית קונספטים, מפיקה, יוצרת, מומחית באנשים, מנטורית קואצ'רית מאמנת קראו לזה איך שתרצו, העיקר שהגעתם ליעד.

מבטיחה להיות המצפן לדרך שלכם

youtube-u2140google-u2142linkedin-u2138facebook-u2136

© ורד שני בטש