מהו אימון אישי

החיים מזמנים אותנו להתמודד עם מצבים, פיזיים ורגשיים מורכבים  עם חלקם אנו מתמודדים בהצלחה.  לעיתים אנו חשים תקועים, ואנו  זקוקים לדחיפה, הבהרה, כיוונון ושיחה טובה. אם בנושא קידום תעסוקתי, ניהול זמן, בטחון  העצמי, ייעוד, זוגיות, קריירה, קושי בקבלת החלטות, קונפליקטים, התנהגות לא רצויה, חששות ועוד

כמאמנת, אני משתמשת בשיטות מגוונות, במטרה לעודד ולפתח ולגלות את המשאבים  והכישורים הקיימים בכל אחד ואחת. ולחזק את אותם נכסים להשגת האתגר אותו סימנו בתחילת האימון.

במהלך הפגישות  המתאמנים  מקבלים  משימות  לצורך תרגול  והתקדמות . אני מוצאת  בתהליך האימון סוג של שותפות זמנית. המאומן מביא את  אתגריו  ומאווייו ואני את ארגז הכלים המקצועי, המאפשר לי לקחת אותו אל מסע פנימי למציאת הדרך להתפתחות אישית.

באימון סדרה של פגישות אישיות, שבמהלכן מתקיים תהליך שבו מאתרים את הפערים בין המצב המצוי לבין המצב הרצוי העתידי, מכירים יחד את החסמים,  מתבוננים  במקורות ההנעה הפנימיים, מסמנים את העתיד המיטבי אותו אנו שואפים לייצר. בתהליך תמיד נחפש את התמונה הגדולה, את המטרה הגבוהה, את החזון. ממנו ואליו אנו פועלים.

את החזון שהוא המפתח להגשמת הייעוד,  ניתן לתאר כתמונה עתידית, חזון עוצמתי הוא, חושי ,מלהיב, ממגנט ומעורר השראה. גילויו מאפשר להיות מדויקים בכיוון שאנו בוחרים ללכת, זו תחושה שטומנת תשוקה והגשמה, אליה רוב בני האדם חותרים בסופו של דבר.

בתהליך אני משלבת מתודות אימון, בהתאם  לאתגר ולאופי של המתאמן. לדוגמא כשמתאמן  לא מוצא את המילים, אעשה שימוש באימון באומנות,  בכלים של יצירה ניתן לבטא תחושות ומחשבות. שיטה המאפשרת "ללמוד" את האתגר, הקונפליקט או הקושי ולהציע נקודת מבט רחבה ויצירתית לנושא שעומד במרכז האימון.

בתהליך האימוני נבדוק  מהם הכפתורים החמים שלנו, אלו שמניעים, מפעילים ומתניעים אותנו. ברגע שנדע להכיר אותם ניצור סביבת חיים מצמיחה ומוגשמת. זו דינמיקה נרכשת ההופכת  את החיים להרמוניים ומספקים.

לדוגמא: רופא שבחר לעסוק במקצוע מתוך ערכים של נתינה מוחלטת ואהבה לעולם הטיפול, כשהכול הולם אחד לאחד את ערכיו. לא הבין למה בקליניקה הפרטית,  שהוא מנהל הוא סובל.

לאחר תהליך אימוני הבין הרופא שבקליניקה יש את נושא הכסף, הגבייה מהלקוחות וניהול הקליניקה כעסק, שזה משהו שהוא לא לקח בחשבון כחלק מהמקצוע שלו. ברגע שאיתרנו שהסבל מתקיים בדיאלוג העסקי ולא הטיפולי, ידענו לפתור ולפטור בהתאם, לטפל נקודתית באתגר ולהתחזק מהמקומות שכן מעצימים ומגשימים אותו. ברגע ששחררנו אותו מהחלק הזה, ולקחנו מנהלת עסקית ותפעולית לקליניקה, הוא הפך למאושר והקליניקה שילשה את עצמה, ברמה העסקית.

זו הסיבה שאימון מבקש לפעול בשקיפות באומץ ובאוטנטיות מוחלטת

כשהרופא לא היה  מחובר לערכיו- באופן טבעי הוא החסיר את המוטיבציה וההנאה.

 

אם מרגיש לכם שאתם מוכנים לצאת לדרך, זו תהיה לי זכות גדולה עבורי,  לקחת בה חלק.

נעים מאוד, אני ורד שני בטש, מובילה את שוק הלימודים, ההרצאות וההכשרות באקדמיה, ליזמים, לעסקים ולארגונים מדברת על פרסום, שיווק, יצירתיות, אסטרטגיה, העצמה ופתוח כישורי קריירה. ממקימי 'הבצפר'  אותו ניהלתי 11 שנים.

יוצרת שיטת אימון חשיבה להגמשת התודעה בשם:  "BEYOND SENSES"

 מבטיחה להיות המצפן לדרך שלכם
youtube-u2140 google-u2142 linkedin-u2138 facebook-u2136
 

© ורד שני בטש

נעים מאוד אני ורד שני  בטש מומחית בשיווק, פרסום מיתוג, אלופה בפיצוח ובניית קונספטים, מפיקה, יוצרת, מומחית באנשים, מנטורית קואצ'רית מאמנת קראו לזה איך שתרצו, העיקר שהגעתם ליעד.

מבטיחה להיות המצפן לדרך שלכם

youtube-u2140google-u2142linkedin-u2138facebook-u2136

© ורד שני בטש